Mikropale STATI-pile – odpowiedź na grząski grunt

 

 

20160203 143851 1a

Mikropale STATI-pile zostały zaprojektowane przez firmę Stati-CAL® po trwających kilka lat badaniach. Unikalna budowa profilu wykształconego z trzech skręconych po kątem skrzydełek powoduje zwiększone tarcie pobocznicy mikropala. Dzięki takiej budowie, jest on w stanie przenieść siły osiowe ściskające i rozciągające równomiernie na całej swojej długości.  

Zainstalowanie STATI-pile jest bardzo łatwe i wymaga stosowania prostej techniki montażu. Używa się do tego celu ręcznych lub samojezdnych młotów pneumatycznych. 


STATI-pile produkowany jest w długości podstawowej 1 m i średnicy Ø 60mm lub Ø 100mm. Zwiększenie długości mikropala następuje dzięki nakręceniu kolejnego odcinka. W ten sposób można postępować do momentu osiągnięcia potrzebnej długości.

Zastosowanie:

STATI-pile był pierwotnie skonstruowany w celu dokonywania nieskomplikowanych napraw konstrukcji naruszonych statycznie, ale jego obecny zakres wykorzystania jest bardzo rozmaity. Obecnie, STATI-pile może służyć do podwyższenia  nośności  fundamentów,  stabilizacji  murów oporowych, w obiektach tymczasowych takich jak: pergole, przybudówki, wiaty, maszty oraz wszędzie tam, gdzie  ze  względu na uwarunkowania gruntowe, zastosowanie konwencjonalnych fundamentów byłoby utrudnione lub  zbyt kosztowne.

 

 
Fundamenty w czynnych halach produkcujnych 2013 09 12 09.24.52 1 Praha 1761